Media education

05.10.2015 10:34

Jazykový a vzdělávací institut, který už po několik let nabízí nejrůznější formy výuky řady cizích jazyků, aktuálně rozšiřuje portfolio svých služeb. V brzké době se tak zájemci budou moci přihlásit do kurzů, ve kterých se naučí tvořit objekty pomocí 3D tiskárny, nahrávat a míchat zvuk, točit a stříhat video nebo pronikat do tajů počítačové grafiky.

Všechny čtyři kurzy (3D studio, Nahrávací studio, Video studio a Grafické studio) jsou určeny začínajícím a mírně pokročilým adeptům těchto oborů. Čeká je zkušené lektorské vedení fascinující oblastí audiovizuálních a 3D médií; získají technické dovednosti a zužitkují svůj umělecký cit; naučí se ovládat nahrávací a postprodukční příslušenství, pracovat s příslušnými editory atd. K dispozici jim bude profesionální technické zázemí včetně 3D tiskárny, videokamer, špičkové zvukové aparatury a sofistikovaných editačních softwarů.

V kurzu Nahrávací studio se mohou účastníci naučit základům profesionální práce se zvukovým médiem - počínaje obsluhou mixážního pultu a postprodukční úpravou zvukového záznamu přes zvukovou dramaturgii až po tvorbu ruchů a hudby.

Ve Video kurzu bude možné osvojit si dovednosti jak při natáčecí práci s kamerou, tak při postprodukční práci ve střižně. Na příkladu nejzajímavějších ukázek ze současné audiovizuální produkce si účastníci vyzkouší natočit například vlastní reportáž nebo videoklip.

V neposlední řadě bude pro zájemce o svět digitálního obrazu otevřeno Grafické studio - kurz, ve kterém se seznámí s podstatou a příklady a zvláštnostmi grafiky rastrové a grafiky vektorové, stejně jako s nástroji pro její úpravu za účelem využití v designu a v reklamě, od loga a plakátu po řadu dalších forem vizuální komunikace.

A co se naučí účastníci kurzu 3D studio? Především zvládnout základy práce se softwary určené pro tvorbu modelů, které má tiskárna zhotovit, a s programem, který je určen pro obsluhu toho kterého typu 3D tiskárny. Možné je také dovědět se více o typologii existujících 3D tiskáren, naučit se jejich základní údržbě a zjistit, kde všude a jakým způsobem 3D tiskárny pomáhají.

O fenoménu 3D tiskáren se v poslední době mluví čím dál častěji, a rozmluvy jsou to více než fascinující. Technologie, která dokáže podle zadaného modelu vytvořit takřka libovolný předmět, se dere do dalších a dalších odvětví lidské činnosti takřka denně vznikají nápady na její zdokonalování. Je tedy více než zřejmé, že zanedlouho budou tyto přístroje samozřejmou součástí vybavení řady institucí, firem či výrobců – a dveře k nim budou mít otevřeny hlavně ti, kteří s ní budou teoreticky a prakticky obeznámeni. Stejně tak může být klíčem k mnoha dalším zajímavým profesním příležitostem třeba schopnost míchat zvuk, natočit video spot nebo navrhnout vizuální styl obchodní značky. Kurzy Jazykového a vzdělávacího institutu okamžitý úspěch nezaručují, ale jsou dobrým prvním krokem a příslibem motivace pro další seberozvoj.

Informace o kurzech jako je cena, čas konání apod. naleznete na našich webových stránkách www.jav-institut.cz v sekci Specializované kurzy.© 2019, Jazykový a vzdělávací institut s.r.o. – všechna práva vyhrazena | Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Nahoru ↑